...bydlení a kočičky v obraze...
[CNW:Counter]
Nečekejte nic světoborného. K založení tohoto tématu mě přivedla jedna z návštěnic mých stránek. Tak snad nebudete zklamáni.

Tentokrát přišla na řadu největší obytná místnost s kuchyní. Opět jsme na to měli víkend a šlo hlavně o to vymalovat. Zároveň jsme poněkud rozšířili pracovní plochu v kuchyni, no a o spoustě maličkostí, co bylo třeba udělat, radši mluvit nebudu. Tento byt se totiž rozpadá, přece jen se na něm podepsaly ty roky bezvládí.

Barvy jsme nanášeli na tapetu (pestruktu), kterou jsou polepené už víc jak 20 let ty původní vzorované. Za nějaký čas bude třeba vše strhat a vyštukovat, protože panely jsou tu jak Středočeská vrchovina. Elektrorozvody jsou částečně vedené v lištách, okna je nebezpečné otevírat. Jejich výměna by měla být  ta nejdůležitější investice do brzkého budoucna.

Nábytek jsme žádný nepořizovali, vystačili jsme si s tím, co už buď v bytě bylo, nebo bylo pořízené už do minulého podnájmu. Jen lustr jsme vyměnili, od toho starého bylo málo světla.

Tak konečně fotografie před a po. Nelekněte se, barevnost se odvíjela od zbytku látky, koupené v Ikea za 25,- Kč, místo původně zamýšleného polštáře z ní vznikly dekorace na zeď. Co všechno může ovlivnit rozhodnutí, jaké barvy ovládnou prostor, což?

Pokud chcete vidět 1. díl, tak tady je.

před1.jpg
před2.jpg
před3.jpg
před4.jpg
po4.jpg
po6.jpg
po8.jpg
po5.jpg
po2.jpg
po1.jpg
po9.jpg
obyvak_po.jpg
Je to už pár týdnů, kdy jsme jeli naší dceři malovat pokojík, kde bydlí s kamarádkou. Z původního záměru, vymalovat tu nudli nabílo a zase jet, rychle sešlo. Holky chtěly barvy. Záběry nejsou zcela dle mých představ, ale myslím, že lepší už nezískám, takže nač čekat. Jak vidíte, nakonec vznikl strom... pak ptáček... ptáčkovi bylo smutno, tak jsem musela dodělat kamaráda a nakonec prý chtějí i kočičku. No, mají ji mít, ale tu už jsem ve spěchu vystřihla z nalepovací fólie. Hlavně, že mají radost!
strom2.jpg
strom1.jpg
kocka.jpg

Je tu pokračování, tentokrát jsme měli den k dobru, takže jsme v ložnici zvládli položit i podlahu. Tuto jsme koupili cestou v OBI, jestli mě paměť neklame, je to jabloň (hruška???) v akci za 259,-Kč. Musím říct, že jsem nelepenou podlahu pokládala prvně a příjemně mne překvapilo, s jakou přesností a lehkostí do sebe díly zapadají. Vzhledem k panelovému bydlení jsme volili dražší a kvalitnější zvukovou izolaci pod.

Barva zdí byla jasná, na přání obyvatelky a vzhledem k barvě již dříve pořízeného povlečení došlo na červenou. Koupila jsem též ve zmíněném OBI již namíchaný odstín firmy caparol a musím pochválit, nanáší se skvěle, výborně kryje, na holou vyspravovanou zeď panelu jsem dala dvě vrstvy a výsledný matný sametový vzhled je  Bála jsem se, že v již tak tmavém pokoji (lodžie) bude díky této barvě tma, proto jsem ji nepoužila  na celou stěnu. Kupodivu to zafungovalo a i přes temný odstín se pokoj rozsvítil a opticky zvětšil.

Nejhorší práce byla s montáží obrovské skříně, pořízenné tak před 20 lety. Na fotce není vidět. Přesto jsme všechno stili přibližně za 12 hodin i s nastěhováním věcí do zmíněné skříně (tímto zdravím tu, co tam ty krámy nastrkala zpět). Zatím si musíte odmyslet detaily, není natřené topení, chybí závěsy, nějaký obrázek by se hodil... mimochodem do druhého dílu jsem přidala jedno foto s již pořízenou dekorací ke komodě.

Tímto jsme postoupili do dalšího levelu, chodba a koupelna je ještě před námi. Těšíte se? Já tedy ani omylem.

 Jo, ještě jsem přetapetovala kuchyňskou linku, ale tu až příště. Navíc je už v tak dezolátním stavu, že to byla skoro škoda práce.

loznice_pred1.jpg
loznice_pred2.jpg
loznice_po1.jpg
loznice_po2.jpg
loznice_po3.jpg

Plním slib, ale není skutečně o co stát. Linku jsem přetapetovala nějakou fólií, co jsem koupila 20 m za 260,-Kč v nějakém výprodeji. K mému překvapení se s ní dělalo skvěle a i dobře vypadá. Má zvláštní strukturu povrchu. Horní skříňky pak  stříbrnou fólií. Ta už se zpracovávala podstatně hůř.

Vyměnili jsme úchytky za kovové, které se dají už léta koupit v Ikea 6 ks za 36,- Nechápu, jak se dá dosáhnout takové ceny.

Všechny díly proměn jsou zde

kuchyne_pred1.jpg
kuchyne_po2.jpg
kuchyne_po3.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one